Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

7 pikat përmbledhëse mbi raundin e parë dhe procesin e regjistrimit

Në saje të instruksioneve të publikuara nga vetë Ministria e Arsimit dhe Sporteve, bëhen të ditura pikat e mëposhtme, të domosdoshme për procesin e regjistrimit të maturantëve/kandidatëve në fakultetet ku rezultojnë fitues.


Në saje të instruksioneve të publikuara nga vetë Ministria e Arsimit dhe Sporteve, bëhen të ditura pikat e mëposhtme, të domosdoshme për procesin e regjistrimit të maturantëve/kandidatëve në fakultetet ku rezultojnë fitues.
  • 1. Procesi i regjistrimit për raundin e parë fillon në datën 29 gusht dhe përfundon në datën 11 shtator.
  • 2. Theksohet se periudha 29 gusht - 11 shtator është e ndarë në 7 faza 48-orëshe.
  • 3. Kur ai/ajo është shpallur fitues, duhet të paraqitet pranë fakultetit ku dëshiron të regjistrohet brenda 48-orëve. Nëse vonohet më shumë, humb të drejtën e regjistrimit në këtë program studimi, PËR RAUNDIN E PARË. (Sepse mund t'i jepet e drejta ta hedhi sërish në raund të dytë nëse e ka djegur njëherë fillimisht.)
  • 4. Pas çdo nënraundi listat ndryshojnë duke shpalluar zyrtarisht fitues të rinj, duke zhvendosur kështu vijën e kuqe vazhdimisht.
  • 5. Në momentin e regjistrimit duhet të pajiseni me dokumentacionin përkatës, që është universal për të gjithë maturantët. (Për të parë dokumentacionin e nevojshëm, shikoni→ Dokumentacioni i nevojshëm për regjistrimin në fakultete.
  • 6. Në momentin që paraqitet dokumentacioni përpara sekretarisë së fakultetit, bëhet zyrtarisht regjistrimi dhe aplikantit i jepet një kopje e formularit të printuar nga sistemi, që vërteton regjistrimin në fjalë. 
  • 7. Brenda datës 13 shtator paraqiten regjistrimet përfundimtare të raundit të parë, bashkë me kuotat e paplotësuara në formatin elektronik.

KOMENTET

$hide=page

Një lojë e krijuar nga maturantë

Reklamë
Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,28,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,28,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,23,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,37,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Universitet,21,
ltr
item
Banka e Fundit: 7 pikat përmbledhëse mbi raundin e parë dhe procesin e regjistrimit
7 pikat përmbledhëse mbi raundin e parë dhe procesin e regjistrimit
Në saje të instruksioneve të publikuara nga vetë Ministria e Arsimit dhe Sporteve, bëhen të ditura pikat e mëposhtme, të domosdoshme për procesin e regjistrimit të maturantëve/kandidatëve në fakultetet ku rezultojnë fitues.
https://1.bp.blogspot.com/-enSN8lqBSrk/WaNbLB9E_KI/AAAAAAAAQKM/fxwTGfUtF2MF5xIjcsSrsdpeBaavaG3fQCLcBGAs/s1600/7%2Bpikat%2Bp%25C3%25ABrmbledh%25C3%25ABse%2Bmbi%2Braundin%2Be%2Bpar%25C3%25AB%2Bdhe%2Bprocesin%2Be%2Bregjistrimit-min.png
https://1.bp.blogspot.com/-enSN8lqBSrk/WaNbLB9E_KI/AAAAAAAAQKM/fxwTGfUtF2MF5xIjcsSrsdpeBaavaG3fQCLcBGAs/s72-c/7%2Bpikat%2Bp%25C3%25ABrmbledh%25C3%25ABse%2Bmbi%2Braundin%2Be%2Bpar%25C3%25AB%2Bdhe%2Bprocesin%2Be%2Bregjistrimit-min.png
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2017/08/7-pikat-permbledhese-mbi-raundin-e-pare.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2017/08/7-pikat-permbledhese-mbi-raundin-e-pare.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy