Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

$hide=page

Teknologjia që po ndryshon të ardhmen e basteve sportive

Era dixhitale e diteve tona po ndryshon ne menyre tmerresisht te shpejte te gjitha format e komunikimit dhe argetimit, ku bastet sportive jane bere tashme pjese e pandashme e evolucionit. Tashme cdo gje po transferohet me shpejtesi “Online". baste sportive max lotto baste sportive union bet lotto sport baste sportive baste sportive 1x2 baste arena baste live rregullore super bast live pro live

Era dixhitale e diteve tona po ndryshon ne menyre tmerresisht te shpejte te gjitha format e komunikimit dhe argetimit, ku bastet sportive jane bere tashme pjese e pandashme e evolucionit. Tashme cdo gje po transferohet me shpejtesi “Online".


Pak njohuri
Me baste sportive do te kuptojme aktivitetin e  parashikimit të rezultateve te ndeshjeve sportive. Zakonisht kampionatet me te famshme ne bote kane nje numer te madh tifozesh te angazhuar ne baste sportive, megjithate aktiviteti i venies bast per nje ndeshje te caktuar tashme i ka kaluar kufijte e sportit.
Kompanite e basteve online jane duke ofruar per klientet e tyre edhe mundesine per te vene bast edhe per figura te njohura politike qe garojne midis njera tjetres apo dhe te ngjarjeve te rendesishme artistike qe ndodhin ne rang global. Info nga Wikipedia.


Industria e koheve te vjetra per bastet sportive
Bingoja dhe pokeri, konsiderohen si lojrat e para qe filluan aktivitetin online, duke i dhene mundesi lojtareve nepermjet teknologjise te argetoheshin dhe njekohesisht te provonin fatin. Kjo dhe per faktin se ishin lojra popullore te njohura nga shumica e njerezve.
Me vone me sigurine qe ofron teknologjia bastet sportive filluan nje aktivitet te plote legjitim online.

Pajisjet e levizshme “mobile”!
Me krijimin e telefonave celulare te perparuar njerezit tashme jane ne kontakt 24/7 me llogarine e tyre nga ku mund te vendosin baste live. Me krijimin e platformave qe funksionojne ne formatin per Desktop, Tablet dhe Telefon kompanite e basteve arrijne te ofrojne kete sherbim me nje cilesi te larte online, nepermjet internetit.
Vitet e fundit perhapja e ketyre kompanive eshte shtuar per shkak te konkurences dhe industrise qe krijon miliarda dollare te ardhura.
Shume shtete madje duke u perpjekur te parandalojne efektin qe ka mbi shoqerite e civilizuara ky aktivitetet ka hasur ne miratime ligjesh dhe lufte te drejperdrejte nga disa qeveri Europiane por jo vetem.

Cfare ofron teknologjia dhe si funksionojne bastet sportive online?
Atehere qe te vendosesh nje bast online qofte ai live apo jo, pikesepari duhet te regjistrohesh ne nje kompani e cila ofron kete sherbim. Duke regjistruar te dhenat nje lojtar ka mundesine te depozitoje nje shume te caktuar parash ne llogarine e tij nepermjet kartes se kreditit ose nepermjet nje portofoli elektronik, si Paypal, Neteller apo Skrill.

Me pas lojtari vijon me venien e bastit nepermjet platformes shume te thjeshte ne navigim te nje kompanie te caktuar e cila vlen per tu theksuar i VENDOS koeficentet paraprakisht perpara se ndeshja te filloje.

Nepermjet transmetimit te te dhenave ( e gjitha behet online ) drejt serverave te kompanise ajo ju identifikon juve si personin i cili po ve nje bast ne krahun tjeter te botes. Ne rast se rezultati i ndeshjes eshte i njejte me ate te lojtarit te basteve atehere kompania paguan shumen e fituar tek llogaria e lojtarit i cili me pas ka mundesi te beje terheqjen e parave drejt kartes se tij te kreditit atehere ku ofrohet ose drejt Paypal po nje procesori tjeter elektronik sipas rastit.
Me kete askush nuk ka nevoje te shkoje te luaje ne dyqanin e lagjes por direkt nga shtepia.


Shqiptaret dhe ligjshmeria e basteve sportive
Shqiperia eshte nje vend i cili ne nje menyre apo tjeter nuk i eshte shmangur dot procesit te zhvillimit te pandalshem teknologjik dhe sigurisht qe ky trend ka prodhuar edhe disa kompani bastesh ku shqiptaret mund te luajne edhe pse eshte heret per te thene se sa Shqiperia e njeh kete industri per shkak te shume faktoreve megjithese mund te themi se Shqiperia po mundohet te ece me hapat e kohes. Nje gje per tu admiruar per faktin se ben qe dhe shqiptaret te jene ne te njejtin hap me kohen. 
Bastet sportive

Ku luajne shqiptaret online?
Shqiptaret bejne pjese tek kategoria e sportdashesve te flakte dhe gjithashtu kane nje tifozeri te zjarrte. Ndaj me vitet shume lloto sportive jane hapur nderkohe edhe online ka shume kompani te reja te cilat ofrojne baste live.
Shqiptaret jane nje komb i madh edhe pse realisht ne Shqiperi jetojne shume pak njerez ne krahasim me te tjeret te cilet jane perhapur ne pothuajse cdo cep te globit.
Nga kerkimi yne arritem ne konkluzionin qe pak faqe ofrojne zgjidhje per shqiptaret jashte shqiperise.

Brenda territorit te Shqiperise, shqiptaret sigurisht mund te luajne ne disa kompani te cilat pretendojne qe veprojne brenda te gjitha rregullave ligjore ( kjo do te shikohet pas 1 janarit me ndryshimet e reja te propozuara ne ligj ) por ata qe jetojne jashte Shqiperise, zgjidhja e vetme i ngelet te luajne ne kompani te huaja.
Vetem nje faqe me informacion te bollshem dhe te detajuar per baste sportive rezultoi e dobishme nga analiza jone duke i ofruar komunitetit shqiptar anembane botes ne gjuhen shqipe informacion mbi kompanite e basteve, baste live, dhe licensimin e tyre, ku ne kete menyre edhe ato shqiptare te cilet nuk njohin mire angilshten kane mundesi te eksplorojne detaje qe vijne nga bota e basteve sportive. Elemente te rendesishem qe nje lojtar duhet ti njohe para se ti besoje parate e tij nje kompanie online.
Bastet sportive online nuk jane vetem argetim por aktivitet serioz ku perfshihen parate e verteta ndaj shqiptaret duhet te jene te mireinformuar rreth ketij aktiviteti me perhapje globale te shpejte.
Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Guest,1,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,15,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,9,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Universitet,4,
ltr
item
Banka e Fundit: Teknologjia që po ndryshon të ardhmen e basteve sportive
Teknologjia që po ndryshon të ardhmen e basteve sportive
Era dixhitale e diteve tona po ndryshon ne menyre tmerresisht te shpejte te gjitha format e komunikimit dhe argetimit, ku bastet sportive jane bere tashme pjese e pandashme e evolucionit. Tashme cdo gje po transferohet me shpejtesi “Online". baste sportive max lotto baste sportive union bet lotto sport baste sportive baste sportive 1x2 baste arena baste live rregullore super bast live pro live
https://4.bp.blogspot.com/-vs_KC8igey0/XBrfKIPoWfI/AAAAAAAAnAg/KP0fAqZXZOwIVsk0TYmuy222Z803Oo5hgCLcBGAs/s1600/bastet%2Bsportive.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-vs_KC8igey0/XBrfKIPoWfI/AAAAAAAAnAg/KP0fAqZXZOwIVsk0TYmuy222Z803Oo5hgCLcBGAs/s72-c/bastet%2Bsportive.jpg
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2018/12/teknologjia-ndryshon-te-ardhmen-e-basteve-sportive.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2018/12/teknologjia-ndryshon-te-ardhmen-e-basteve-sportive.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy