Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

Arsyeja e publikimit të materialeve në faqen tonë është lehtësimi i punës së nxënësve dhe jo përvetësimi apo kopjimi i këtyre materialeve për t’i prezantuar si punë vetjake. Marrja e një detyre të gatshme prej nxënësve nuk është në interesin tonë, por nëse kjo ndodh ne nuk mbajmë përgjegjësi. Informacioni është i lirë. Lexo më shumë.

$hide=page

Edukimi i fëmijës fillon 20 vite para se të lindë ai fëmijë - Ese

Një familje e shëndoshe, pavarësisht të ardhurave (i varfër apo i pasur) duhet të kultivojë te fëmija natyrshëm, modelin e ndershmërisë, moralin dhe parimet pa cenuar shoqërinë"

“Ky nxënës ka ide të qarta për të ardhmen e tij, ka argumentuar në mënyrë modeste, se ky profesion "shpërndarës droge" i sjell të ardhura të mira në jetë, i shton rrjetin shoqëror dhe për më tepër i teston shoqërinë!”
"Të gjithëve ne, si mësues, na ndodh shpesh të korrigjojmë punë të nxënësve.


Gjatë rubrikës "Shkrim i lirë", në klasë apo në shtëpi, ata shpalosin fantazinë dhe botën shpirtërore
Çdo mendim i tyre duhet vlerësuar. Po nëse has të tillë detyrë? A duhet respektuar liria e mendimit e cila bie ndesh me ligjet ne fuqi?
-Ah, këtu ngec! Në këtë detyrë has dhjetëra problematika, edhe pse "rroftë sinqeriteti”, nuk vlen....
Së pari do të korrigjoj këtë shkrim, nga ana kuptimore, strukturore dhe drejtshkrimore.
Çuditërisht si mësuese ana kuptimore më rrëmben vëmendjen dhe unë lëshoj "kujen" për brezin që po rritet...
Ky nxënës ka ide të qarta për të ardhmen e tij, ka argumentuar në mënyrë modeste, se ky profesion "shpërndarës droge" i sjell të ardhura të mira në jetë, i shton rrjetin shoqëror dhe për më tepër i teston shoqërinë!!!!
Ky lloj profesioni i jep të drejtat për të plotësuar gjithë dëshirat e së ardhmes.
Vallë është mjedisi familjar i këtij fëmije i tille, ai njeh realisht persona që gëzojnë "këtë mirësi"?
Vallë është shoqëria jonë që shet të paligjshmen si të ligjshme, antivlerat si vlera?
Ndaj një shprehje thotë që "Edukimi i fëmijës fillon 20 vite para se të lindë ai fëmijë".
Një familje e shëndoshe, pavarësisht të ardhurave (i varfër apo i pasur) duhet të kultivojë te fëmija natyrshëm, modelin e ndershmërisë, moralin dhe parimet pa cenuar shoqërinë",  Kjo detyrë është komentuar dhe shpërndarë shumë herë në rrjetet sociale. 
Të gjithë përpiqen të kuptojnë se çfarë po ndodh me brezin e ri. Prindërit fajësojnë veten për gjendjen ekonomike, për shkak të pamundësisë për t’ju plotësuar të gjitha nevojat dhe dëshirat fëmijëve të tyre;ndërsa ne mësuesit gjendemi përballë një realiteti të vështirë dhe nuk dimë se si të reagojmë, përpiqemi të ndalemi tek struktura e shkrimit por na rrëmben përmbajtja.

KOMENTET

Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,13,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,8,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Teza,2,Universitet,3,
ltr
item
Banka e Fundit: Edukimi i fëmijës fillon 20 vite para se të lindë ai fëmijë - Ese
Edukimi i fëmijës fillon 20 vite para se të lindë ai fëmijë - Ese
Një familje e shëndoshe, pavarësisht të ardhurave (i varfër apo i pasur) duhet të kultivojë te fëmija natyrshëm, modelin e ndershmërisë, moralin dhe parimet pa cenuar shoqërinë"
https://i.imgur.com/cWE7UV6.jpg
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2018/07/edukimi-i-femijes-fillon-20-vite-para-se-te-lind-ai-femije.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2018/07/edukimi-i-femijes-fillon-20-vite-para-se-te-lind-ai-femije.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy