Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

Arsyeja e publikimit të materialeve në faqen tonë është lehtësimi i punës së nxënësve dhe jo përvetësimi apo kopjimi i këtyre materialeve për t’i prezantuar si punë vetjake. Marrja e një detyre të gatshme prej nxënësve nuk është në interesin tonë, por nëse kjo ndodh ne nuk mbajmë përgjegjësi. Informacioni është i lirë. Lexo më shumë.

$hide=page

Filozofia Urbane (Albatros Rexhaj)

Thjeshtësia jote, fisnikëria e shpirtit tënd, më çarmatos. Ndonjëherë them, pse nuk je vërtet mendjemadhe, ashtu siç të paramendojnë shumë të tjerë. Mbase atëherë do ta kisha shumë më të lehtë, sepse edhe unë do të mjaftohesha vetëm me fantazitë e mia për ty, i paguximshëm që të të afrohem. Fjalët e tua, ato që mi shkruan sa herë që je vetëm, më magjepsin. Sikur të ishe vërtet vetëm një kukull, e bukur nga jashtë, por e zbrazët nga brenda, edhe unë do të synoja kënaqësinë e shpejtë, atë që furishëm të kapë në mbrëmje, por që e harron të nesërmen në mëngjes. Me siguri se nuk do të ndihesha kështu, peng i ndjenjave të mia, i etur për përjetësinë që fshihet në përqafimin tënd. Ngurrimi yt, kujdesi me të cilin e zgjedh çdo hap tëndin drejt meje, më deh. Një e dashuruar te vetja e saj, siç të shajnë ata që kurrë nuk ditën ta kuptojnë botën tënde, as që do e vriste mendjen për atë çka mund të mendojë apo ndiejë tjetri. Pakujdesia jote do të më çlironte dhe shpirti im do të shihte përtej kurtheve të tundimit. Nuk do të isha ky që jam tani: i dhënë këmbë e krye pas shenjave të pafundësisë që ti i lë pas vetes. Tani, besoj më kupton pse nuk ngutem dhe pse i zgjedh kaq shumë fjalët. Dikush si ti takohet vetëm njëherë në jetë. Thjesht, nuk guxoj të gaboj. (A.R) 17 h


Thjeshtësia jote, fisnikëria e shpirtit tënd, më çarmatos. Ndonjëherë them, pse nuk je vërtet mendjemadhe, ashtu siç të paramendojnë shumë të tjerë. Mbase atëherë do ta kisha shumë më të lehtë, sepse edhe unë do të mjaftohesha vetëm me fantazitë e mia për ty, i paguximshëm që të të afrohem. Fjalët e tua, ato që mi shkruan sa herë që je vetëm, më magjepsin. Sikur të ishe vërtet vetëm një kukull, e bukur nga jashtë, por e zbrazët nga brenda, edhe unë do të synoja kënaqësinë e shpejtë, atë që furishëm të kapë në mbrëmje, por që e harron të nesërmen në mëngjes. Me siguri se nuk do të ndihesha kështu, peng i ndjenjave të mia, i etur për përjetësinë që fshihet në përqafimin tënd. Ngurrimi yt, kujdesi me të cilin e zgjedh çdo hap tëndin drejt meje, më deh. Një e dashuruar te vetja e saj, siç të shajnë ata që kurrë nuk ditën ta kuptojnë botën tënde, as që do e vriste mendjen për atë çka mund të mendojë apo ndiejë tjetri. Pakujdesia jote do të më çlironte dhe shpirti im do të shihte përtej kurtheve të tundimit. Nuk do të isha ky që jam tani: i dhënë këmbë e krye pas shenjave të pafundësisë që ti i lë pas vetes. Tani, besoj më kupton pse nuk ngutem dhe pse i zgjedh kaq shumë fjalët. Dikush si ti takohet vetëm njëherë në jetë. Thjesht, nuk guxoj të gaboj. (A.R) 17 h
Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,13,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,8,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Teza,2,Universitet,3,
ltr
item
Banka e Fundit: Filozofia Urbane (Albatros Rexhaj)
Filozofia Urbane (Albatros Rexhaj)
Thjeshtësia jote, fisnikëria e shpirtit tënd, më çarmatos. Ndonjëherë them, pse nuk je vërtet mendjemadhe, ashtu siç të paramendojnë shumë të tjerë. Mbase atëherë do ta kisha shumë më të lehtë, sepse edhe unë do të mjaftohesha vetëm me fantazitë e mia për ty, i paguximshëm që të të afrohem. Fjalët e tua, ato që mi shkruan sa herë që je vetëm, më magjepsin. Sikur të ishe vërtet vetëm një kukull, e bukur nga jashtë, por e zbrazët nga brenda, edhe unë do të synoja kënaqësinë e shpejtë, atë që furishëm të kapë në mbrëmje, por që e harron të nesërmen në mëngjes. Me siguri se nuk do të ndihesha kështu, peng i ndjenjave të mia, i etur për përjetësinë që fshihet në përqafimin tënd. Ngurrimi yt, kujdesi me të cilin e zgjedh çdo hap tëndin drejt meje, më deh. Një e dashuruar te vetja e saj, siç të shajnë ata që kurrë nuk ditën ta kuptojnë botën tënde, as që do e vriste mendjen për atë çka mund të mendojë apo ndiejë tjetri. Pakujdesia jote do të më çlironte dhe shpirti im do të shihte përtej kurtheve të tundimit. Nuk do të isha ky që jam tani: i dhënë këmbë e krye pas shenjave të pafundësisë që ti i lë pas vetes. Tani, besoj më kupton pse nuk ngutem dhe pse i zgjedh kaq shumë fjalët. Dikush si ti takohet vetëm njëherë në jetë. Thjesht, nuk guxoj të gaboj. (A.R) 17 h
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgsubbHfblOvNv9s_kllwOB1L5UzSDRPBlUcYRAmy1ffu0gGEU8cNjWNU3oOeBqdseTXWT9dHqKUFjsebuAW3102HCThel0Y1CX7vxhiZ7P2fDz1YPXa8ThbhV7YuQoKeo9413kXIgb8zTX/s640/auto_Albatros_JPG1414226679.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgsubbHfblOvNv9s_kllwOB1L5UzSDRPBlUcYRAmy1ffu0gGEU8cNjWNU3oOeBqdseTXWT9dHqKUFjsebuAW3102HCThel0Y1CX7vxhiZ7P2fDz1YPXa8ThbhV7YuQoKeo9413kXIgb8zTX/s72-c/auto_Albatros_JPG1414226679.jpg
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2017/02/filozofia-urbane-albatros-rexhaj.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2017/02/filozofia-urbane-albatros-rexhaj.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy