Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

Arsyeja e publikimit të materialeve në faqen tonë është lehtësimi i punës së nxënësve dhe jo përvetësimi apo kopjimi i këtyre materialeve për t’i prezantuar si punë vetjake. Marrja e një detyre të gatshme prej nxënësve nuk është në interesin tonë, por nëse kjo ndodh ne nuk mbajmë përgjegjësi. Informacioni është i lirë. Lexo më shumë.

$hide=page

Raundi i parë i konkurrimeve në universitete, një proces tanimë i përshpejtuar.

Eshtë e dukshme që një ndër gafat e vitit të kaluar ishte mungesa e nënraundeve për raundin e parë. Raundi i parë shpalli shumë pak të regjistruar nëpër universitete, duke lënë degë si Farmacia pa asnjë të regjistruar, apo degë të tjera me nivel të lartë konkurrueshmërie që numëronin vetëm disa të tillë.


Eshtë e dukshme që një ndër gafat e vitit të kaluar ishte mungesa e nënraundeve për raundin e parë. Raundi i parë shpalli shumë pak të regjistruar nëpër universitete, duke lënë degë si Farmacia pa asnjë të regjistruar, apo degë të tjera me nivel të lartë konkurrueshmërie që numëronin vetëm disa të tillë.
Këtë vit do të vazhdohet me një tjetër risi: raundi i parë do të ketë 7 nënraunde me një kohë-gjatësi prej 48 orësh secili. Gjatë këtyre 48 orëve maturantit do t'i jepet e drejta për t'u regjistruar në njërën degë studimi që ka fituar, ose të presë për një nënraund tjetër me shpresën se mund të kapë një degë tjetër në të cilën ka rezultuar fillimisht poshtë vijës së kuqe.


Ç'është e ashtuquajtura "vija e kuqe"?

Për ata që nuk e dinë, në listat e fituesve gjendet një vijë e kuqe, sipër të cilës cdo maturant deklarohet zyrtarisht si fitues në programin studimor ku ai ka konkurruar dhe i jepet e drejta të regjistrohet në të brenda 48 orëve. Një shembull konkretizues keni dhe dhe foton e mëposhtme, ku gjenden fituesit e fundit në inxhinierinë elektronike gjatë konkurrimit në raundin e dytë.

KOMENTET

Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,13,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,8,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Teza,2,Universitet,3,
ltr
item
Banka e Fundit: Raundi i parë i konkurrimeve në universitete, një proces tanimë i përshpejtuar.
Raundi i parë i konkurrimeve në universitete, një proces tanimë i përshpejtuar.
Eshtë e dukshme që një ndër gafat e vitit të kaluar ishte mungesa e nënraundeve për raundin e parë. Raundi i parë shpalli shumë pak të regjistruar nëpër universitete, duke lënë degë si Farmacia pa asnjë të regjistruar, apo degë të tjera me nivel të lartë konkurrueshmërie që numëronin vetëm disa të tillë.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSE7Ypof97WEUCWco7tNbWmVJbtbKj-3auZE-tDJ4xr7_oU4k8swfw2DkZxnHqIJl9gHgZWpztDbRBWw5h7eZKOi8a2MhsLqBLiaa1ijF_w_FR4OXX5fX8pKFM-2VjrxQzP1G5UJNko_4q/s1600/Raundi+i+par%25C3%25AB+i+konkurrimeve+n%25C3%25AB+universitete%252C+nj%25C3%25AB+proces+tanim%25C3%25AB+i+p%25C3%25ABrshpejtuar.-min.png
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSE7Ypof97WEUCWco7tNbWmVJbtbKj-3auZE-tDJ4xr7_oU4k8swfw2DkZxnHqIJl9gHgZWpztDbRBWw5h7eZKOi8a2MhsLqBLiaa1ijF_w_FR4OXX5fX8pKFM-2VjrxQzP1G5UJNko_4q/s72-c/Raundi+i+par%25C3%25AB+i+konkurrimeve+n%25C3%25AB+universitete%252C+nj%25C3%25AB+proces+tanim%25C3%25AB+i+p%25C3%25ABrshpejtuar.-min.png
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2017/08/raundi-i-pare-i-konkurrimeve-ne.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2017/08/raundi-i-pare-i-konkurrimeve-ne.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy