Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

Arsyeja e publikimit të materialeve në faqen tonë është lehtësimi i punës së nxënësve dhe jo përvetësimi apo kopjimi i këtyre materialeve për t’i prezantuar si punë vetjake. Marrja e një detyre të gatshme prej nxënësve nuk është në interesin tonë, por nëse kjo ndodh ne nuk mbajmë përgjegjësi. Informacioni është i lirë. Lexo më shumë.

$hide=page

Djali dhe Gjyshi i tij - Shkrime

Nje djalosh pyeti gjyshin e tij: "O gjysh, si ke mundur te jetosh me pare... Gjyshi iu pergjigj: "Fiks ashtu si jeton brezi jot sot...

Nje djalosh pyeti gjyshin e tij:
"O gjysh, si ke mundur te jetosh me pare...
- Pa teknologji
- Pa internet
- Pa kompjuter
- Pa drone
- Pa bitcoin
- Pa telefona celulare
- Pa Facebook
Gjyshi iu pergjigj:
"Fiks ashtu si jeton brezi jot sot... 
- Pa njerezillek
- Pa dinjitet
- Pa bashkepunim
- Pa turp
- Pa nder
- Pa respekt
- Pa personalitet
- Pa karakter
- Pa dashuri
- Pa modesti


⚘ Ne, qe ju sot na quani te "vjeter", kemi qene te bekuar, prove per kete eshte jeta jone.
⚘ Ne biciklete nuk kemi perdorur kurre kaske.
⚘ Pas shkolles, i kemi bere detyrat vetem, dhe gjithmone kemi shkuar te luanim ne lendina deri ne perendim te diellit.
⚘ Kemi luajtur me miq te vertete, jo me miq ne internet.
⚘ Kur kishim etje, kemi pire uje burimi, jo uje ne shishe plastike.
⚘Nuk jemi semurur kurre kur pinim ne te njejten gote me shoket tane.
⚘ Nuk jemi shendoshur kurre kur hanim buke e fasule.
⚘ Nuk i ka ndodhur asgje kembeve tona edhe pse ecnim zbathur.
⚘ Nuk kemi perdorur kurre perberes kimik per te qene te shendetshem.
⚘ I kemi krijuar me duart tona lodrat me te cilat luanim.
⚘ Prinderit tane nuk ishin pasanike por na kane dhene aq shume dashuri, dhe jo videolojra qe te rrinim urte.
⚘ Prinderit tane nuk divorcoheshin, ata i zgjidhnin gjerat me njeritjetrin. Dhe ne nuk ishim te detyruar te jetonim nje dite me mamin e nje dite me babin. Ne jetonim cdo dite bashke.
⚘ Vertet nuk kemi patur kurre telefona, DVD, Play Station, Xbox, videolojra, kompjuter personal, internet... por kemi patur shoke dhe miq te vertete.
⚘ Shkonim tek shtepia e shokut pa ftuar dhe shijonim buken e tij me vaj e me sheqer.
⚘ Kushurinjte i kishin shtepite afer njeritjetrit per te shijuar kohen bashke dhe per t'iu gjendur njeritjetrit prane ne cdo hall.
⚘ Vertet jemi ne foto bardhezi, por ne ato foto kemi kujtime plot ngjyra.
⚘ Jemi nje brez unik dhe i mirekuptueshem, sepse jemi brezi i fundit qe ka degjuar prinderit... dhe jemi brezi i pare qe ka degjuar femijet e tij.
⚘ Jemi nje prodhim i limituar ! Na shijoni dhe na ruani si syte e ballit.


KOMENTET

Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,13,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,8,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Teza,2,Universitet,3,
ltr
item
Banka e Fundit: Djali dhe Gjyshi i tij - Shkrime
Djali dhe Gjyshi i tij - Shkrime
Nje djalosh pyeti gjyshin e tij: "O gjysh, si ke mundur te jetosh me pare... Gjyshi iu pergjigj: "Fiks ashtu si jeton brezi jot sot...
https://i.imgur.com/8XxxhMD.jpg
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2018/07/djali-dhe-gjyshi-i-tij-shkrime.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2018/07/djali-dhe-gjyshi-i-tij-shkrime.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy