Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

Arsyeja e publikimit të materialeve në faqen tonë është lehtësimi i punës së nxënësve dhe jo përvetësimi apo kopjimi i këtyre materialeve për t’i prezantuar si punë vetjake. Marrja e një detyre të gatshme prej nxënësve nuk është në interesin tonë, por nëse kjo ndodh ne nuk mbajmë përgjegjësi. Informacioni është i lirë. Lexo më shumë.

$hide=page

Buzëqesh

Nëse do të kesh një arsye për të festuar...buzëqesh, nëse për një çast kërkon të bësh të lumtur dikë...buzëqesh, nëse ka diçka për të cilën nuk dëshiron të flasësh...buzëqesh,


Nëse do të kesh një arsye për të festuar... buzëqesh, 
nëse për një çast kërkon të bësh të lumtur dikë... buzëqesh,
nëse ka diçka për të cilën nuk dëshiron të flasësh... buzëqesh,
nëse do t’i fshehësh lotët që po t’i shpërthejnë sytë... buzëqesh,
nëse merr një lajm që ta ndrydh zemrën... buzëqesh,
nëse zoti ta vodhi lumturinë në jetë... buzëqesh,
nëse po lexon një mesazh lamtumire... buzëqesh,
nëse papritur kupton që po flet me vete... buzëqesh,
nëse dikush po të shan në fytyrë... buzëqesh,
nëse dikush përpiqet të të acarojë... buzëqesh,
nëse po përpiqen të lëvdojnë veten para teje... buzëqesh,
nëse dielli do të injorojë fytyrën tënde në mëngjes... buzëqesh,
nëse në ëndërr të shfaqet e njëjta fytyrë... buzëqesh,
nëse ndjen se fundi po afron... buzëqesh,

Buzëqesh nga inati, nga lumturia, nga urrejtja, nga mungesa, nga përçmimi, nga habia, nga zhgënjimi, nga dashuria, nga tradhëtia. Buzëqeshi jetës dhe vdekjes, sepse ishin ato që panë buzëqeshjen e parë dhe të fundit të jetës tënde. Ia vlen të buzëqeshësh edhe kur nuk ndjen ta bësh. Ia vlen sepse ti je ti, e njëjta sikur dje, ndoshta ta vodhën lumturinë, ta shtuan urrejtjen, ta mbollën përçmimin, ta prishën fytyrën, të tradhëtuan, të zhgënjyen por asnjëherë nuk arritën ta zbehnin buzëqeshjen.

Punoi: Ornela M.

KOMENTET

Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,13,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,8,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Teza,2,Universitet,3,
ltr
item
Banka e Fundit: Buzëqesh
Buzëqesh
Nëse do të kesh një arsye për të festuar...buzëqesh, nëse për një çast kërkon të bësh të lumtur dikë...buzëqesh, nëse ka diçka për të cilën nuk dëshiron të flasësh...buzëqesh,
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWOp6dV3IpzJpTQQODw78nnVnllDln8V-JuK5c70jHNTDbCOmTT3bvd1KHOSL4fvK_MikbjR0Wnl9FNy4-vZqHeqTFQZn0DKxxs0upLPBDHIbW6l_UVxJkTxAYCVIcbO8uKf1K8TefoTj7/s1600/2765083208_55a958db14_z.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWOp6dV3IpzJpTQQODw78nnVnllDln8V-JuK5c70jHNTDbCOmTT3bvd1KHOSL4fvK_MikbjR0Wnl9FNy4-vZqHeqTFQZn0DKxxs0upLPBDHIbW6l_UVxJkTxAYCVIcbO8uKf1K8TefoTj7/s72-c/2765083208_55a958db14_z.jpg
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2017/11/buzeqesh.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2017/11/buzeqesh.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy