Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

Arsyeja e publikimit të materialeve në faqen tonë është lehtësimi i punës së nxënësve dhe jo përvetësimi apo kopjimi i këtyre materialeve për t’i prezantuar si punë vetjake. Marrja e një detyre të gatshme prej nxënësve nuk është në interesin tonë, por nëse kjo ndodh ne nuk mbajmë përgjegjësi. Informacioni është i lirë. Lexo më shumë.

$hide=page

Ushtrime me detyra të zgjidhura nga Matematika - Libër

Kjo përmbledhje detyrash të zgjidhura u dedikohet të gjithë nxënësve, studentëve dhe të gjithë atyre të cilët në planprogramin e tyre përfshijnë, limitet, derivatet dhe integralet. Kemi bëre përpjekjet maksimale që të përfshihen një numër relativisht i madh i llojeve të ndryshme të limiteve, derivateve dhe integraleve, duke përdorur shembujt të ndryshëm me qëllim që të kuptohen më lehtë detyrat. Kjo përmbledhje detyrash përmban 777 detyra të zgjidhura në detaje dhe të ndara në: - limiti i vargut - limiti i funksionit - derivate - rregullat e Lopitalit - integrale të pacaktuara - integrale të caktuara


Kjo përmbledhje detyrash të zgjidhura u dedikohet të gjithë nxënësve, studentëve dhe të gjithë
atyre të cilët në planprogramin e tyre përfshijnë, limitet, derivatet dhe integralet.
Kemi bëre përpjekjet maksimale që të përfshihen një numër relativisht i madh i llojeve të
ndryshme të limiteve, derivateve dhe integraleve, duke përdorur shembujt të ndryshëm me qëllim
që të kuptohen më lehtë detyrat.
Kjo përmbledhje detyrash përmban 777 detyra të zgjidhura në detaje dhe të ndara në:
 - limiti i vargut 
 - limiti i funksionit 
 - derivate
 - rregullat e Lopitalit
 - integrale të pacaktuara
 - integrale të caktuara
Jemi plotësisht të vetëdijshëm se mund të ketë gabime të rastit, prandaj lexuesit i kërkojmë ndjesë dhe jo vetëm kaq. Nga ju lexues të nderuar presim që pa asnjë hezitim të na shkruani në emailin:  [email protected]
Vërejtjet, kritikat dhe sugjerimet në lidhje me librin, janë të mirëpritura.

Me respekt
Driton BILALLI
KOMENTET

Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,13,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,8,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Teza,2,Universitet,3,
ltr
item
Banka e Fundit: Ushtrime me detyra të zgjidhura nga Matematika - Libër
Ushtrime me detyra të zgjidhura nga Matematika - Libër
Kjo përmbledhje detyrash të zgjidhura u dedikohet të gjithë nxënësve, studentëve dhe të gjithë atyre të cilët në planprogramin e tyre përfshijnë, limitet, derivatet dhe integralet. Kemi bëre përpjekjet maksimale që të përfshihen një numër relativisht i madh i llojeve të ndryshme të limiteve, derivateve dhe integraleve, duke përdorur shembujt të ndryshëm me qëllim që të kuptohen më lehtë detyrat. Kjo përmbledhje detyrash përmban 777 detyra të zgjidhura në detaje dhe të ndara në: - limiti i vargut - limiti i funksionit - derivate - rregullat e Lopitalit - integrale të pacaktuara - integrale të caktuara
https://4.bp.blogspot.com/-LAhewzPqNs8/WlPVhWnfm7I/AAAAAAAAS-k/sqIGyMH81cUyOf7fi-kicbP2D_sudHtZwCLcBGAs/s1600/matematika.PNG
https://4.bp.blogspot.com/-LAhewzPqNs8/WlPVhWnfm7I/AAAAAAAAS-k/sqIGyMH81cUyOf7fi-kicbP2D_sudHtZwCLcBGAs/s72-c/matematika.PNG
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2018/01/ushtrime-me-detyra-te-zgjidhura-nga-matematika.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2018/01/ushtrime-me-detyra-te-zgjidhura-nga-matematika.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy