Facebook Twitter Instagram LinkedIn Youtube

$hide=page

Proteinat IFITM, luftuese të virusit Zika

Shkencëtarët kanë zbuluar proteina njerëzore që bllokojnë replikimin e virusit Zika dhe ndalojnë vdekjen e qelizave të trurit .

Shkencëtarët kanë zbuluar proteina njerëzore që bllokojnë replikimin e virusit Zika dhe ndalojnë vdekjen e qelizave të trurit .
Proteinat , të njohura si IFITM1 dhe IFITM3 , janë pjesë e familjes së enzimave që pengojnë replikimin e një game të gjerë virusesh , duke përfshirë këtu dhe virusin Zika . Studiuesit shpresojnë t’i përdorin këto proteina për të përforcuar sistemin imunitar ndaj luftës me virusin Zika .
Më poshtë keni të paraqitur dhe “luftën” e tyre dhe ndikimin e proteinave që mund të mund të shihen si një metodë e re e mirëfilltë ndaj betejës me virusin Zika dhe viruse të tjera .


KOMENTET

Name

Analiza,25,Analizë,1,Anglisht,3,Aplikimi A2,1,Arte,4,Biologji,12,BLOGGER,1,Detyra,18,Detyrë kërkimore,1,Drama,7,Edukim Fizik,1,Ekonomi,1,Ese,16,Ese Letrare,3,Filozofi,7,Gjeografi,3,Histori,6,Histori Arti,3,Informacione,14,Informatikë,2,Italisht,1,Kimi,7,Letersi,29,Letërsi Matura,1,Libra,9,Llogarit Piket,1,Lufta dhe Paqja,1,Matematikë,8,Matematikë Matura,1,Matura,9,MesueseAurela,3,Njoftime,8,Përmbledhje,3,Poezi,9,Projekt,38,Projekte,1,Proza,9,Qytetari,2,Referat,3,Revolucioni Francez,1,Rezultate,3,SEO,1,Shkenca,1,Shkencë Toke,2,Shkrime,6,Skema e vleresimit,5,Tech,1,Teknologji,1,Test,1,Teza,2,Universitet,4,
ltr
item
Banka e Fundit: Proteinat IFITM, luftuese të virusit Zika
Proteinat IFITM, luftuese të virusit Zika
Shkencëtarët kanë zbuluar proteina njerëzore që bllokojnë replikimin e virusit Zika dhe ndalojnë vdekjen e qelizave të trurit .
https://i.imgur.com/ibncX3G.jpg
Banka e Fundit
http://www.bankaefundit.com/2018/07/proteinat-ifitm-luftuese-te-virusit-zika.html
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/
http://www.bankaefundit.com/2018/07/proteinat-ifitm-luftuese-te-virusit-zika.html
true
6959114630447888504
UTF-8
Të gjitha postimet u servirën Nuk u gjet asnjë postim Shiko të gjitha Lexo më shumë Komento Fshi komentin Fshi Nga Kryefaqe FAQET POSTIMET Shiko të gjitha REKOMANDOHEN TË LEXOHEN ETIKETË ARKIVA KËRKO TË GJITHA POSTIMET Not found any post match with your request KTHEHU NË KRYEFAQE E dielë E hënë E martë E mërkurë E enjte E premte E shtunë Diel Hënë Martë Mërkurë Enjte Premte Shtunë Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nëntor Dhjetor tani 1 minutë më parë $$1$$ minutes ago 1 orë më parë $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago më shumë se 5 javë më parë Ndjekës Ndiq Kjo përmbajtje është PREMIUM Ju lutem shpërndajeni që të aktivizohet Kopjo të gjithë kodin Selekto të gjithë kodin Të gjitha kodet u kopjuan në kujtesën tuaj Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy